Usuwanie odcisków.

Odciski to zmiany charakteryzujące się wyraźnie ograniczonym hiperkeratotycznym ogniskiem z twardym rdzeniem, który wnika w żywe warstwy naskórka i w skórę właściwą.

 

Odciski na stopach

Odciski na stopach dają bardzo silne dolegliwości bólowe, ponieważ wytworzony rdzeń powoduje ucisk na zakończenia nerwowe. 

Do powstawania odcisku na stopie przyczynia się mechaniczne drażnienie, długotrwały nacisk i tarcie. Powoduje to uszkodzenie głębiej położonych warstw naskórka, obumieranie komórek, które nie mogą przemieszczać się na zewnątrz uciskają skórę właściwą tworząc rogowy czop. Odciski na stopie zlokalizowane są w okolicy stawów śródstopno-paliczkowych, pomiędzy palcami na powierzchni stycznej, na części podeszwowej stopy, pod płytką paznokciową i wale paznokciowym.

Rozróżniamy odciski twarde, miękkie, z kapilarami, nerwowo-naczyniowe, nerwowo-włókniste, brodawkowe z przerostem linii papilarnych oraz mnogie. W przypadku odcisków wnikających w skórę właściwą, w celu precyzyjnego, bezbolesnego i bezkrwawego usunięcia rogowego czopu niezbędne jest użycie dłutka. Podczas zabiegu usuwania odcisków można stosować preparaty zmiękczające, zawierające w swoim składzie mocznik, kwas salicylowy, kwas mlekowy. Następnie za pomocą frezarki należy wygładzić powierzchnię opracowanych zmian i zdezynfekować. Tak opracowane miejsce należy zabezpieczyć odpowiednim środkiem pielęgnacyjnym, zastosować opatrunek i odciążenie celem ochrony narażonego miejsca przed dalszym uciskiem.

W moim gabinecie zabieg usuwania odcisków na stopie wykonywany jest ze szczególną dbałością o całkowite wyleczenie zmian.

4.00 of 5 - 4 votes
Thank you for rating this article.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej...