Gabinet Podologiczny
Podolog mgr Edyta Konieczna

Keratoliza dziobata.

Jednostka  chorobowa -  keratoliza dziobata zwana też rogowcem podbrużdżonym ( łac. Pitted keratolysis, keratoma sulcatum, keratoma plantare sulcatum, keratolysis punctata) jest częstą  i uciążliwą chorobą skóry stóp, wywołaną przez bakterie o właściwościach keratolitycznych tzn takich które w sprzyjających warunkach produkują enzymy keratolityczne, a te niszczą warstwę rogową naskórka.

Czytaj więcej...

Profilaktyka i pielęgnacja stóp diabetyków.

mgr Edyta Konieczna
Odsłony: 290

Pacjenci diabetologiczni wymagają szczególnej pielęgnacji stóp zapobiegającej rozwojowi zespołu stopy cukrzycowej. Zaniedbania w zakresie prewencji mogą prowadzić do owrzodzenia i/lub destrukcji tkanek głębokich w połączeniu z zaburzeniami neurologicznymi oraz chorobami naczyń obwodowych w różnym stopniu nasilenia.

Czytaj więcej...

Usuwanie brodawek.

mgr Edyta Konieczna
Odsłony: 313

Brodawki wirusowe zwane inaczej kurzajkami. Ten rodzaj zmian skórnych powstaje w wyniku zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Wirus przenoszony jest poprzez kontakt z naskórkiem.

Czytaj więcej...

Usuwanie modzeli.

Edyta Kompert-Konieczna
Odsłony: 322

Modzele to ogniska wzmożonego rogowacenia – „narośla zgrubiałej skóry” – stosunkowo miękkie, żółtawe o niewyraźnych granicach, lokalizują się zazwyczaj na podeszwie stopy, pod jedną z główek kości śródstopia.

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Messenger